Aktualne Licytacje dla gmin: Białogard, Karlino, Świdwin, Połczyn-Zdrój, Tychowo, Sławoborze.

Licytacja Nieruchmości - dz. gruntu 277/3 o pow. 0,19ha - Żeleźno

OBWIESZCZENIE O DRUGIEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI
 
Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Białogardzie Karol Rudziński na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że: w dniu  19-09-2019r. o godz.10:00 w  budynku Sądu Rejonowego w Białogardzie mającego siedzibę przy ul. Lipowa 1A,   odbędzie się druga licytacja nieruchomości  stanowiącej  działka gruntu nr 277/3 o powierzchni:  0,19 ha zabudowana budynkiem mieszkalnym jednorodzinnym wolnostojącym, częściowo podpiwniczony, parterowy z poddaszem użytkowym  o łącznej pow. 96,68 m2 (pow. zabudowy 77 m2)  oraz dwoma budynkami gospodarczymi o pow. zabudowy 46 i 22 m2. Dach budynku dwuspadowy o konstrukcji drewnianej pokryty dachówką. Na parterze dwa pokoje w tym pokój z aneksem kuchennym, na podłogach panele podłogowe w pozostałych  pomieszczeniach terakota. Na poddaszu w dwóch pokojach deski drewniane lakierowane, w łazience z wc terakota. W łazience i wc na parterze wanna i prysznic, kaloryfery panelowe, w pokoju na parterze piecyk grawitacyjny. Lokal wyposażony jest w instalację elektryczną ,wodną (hydrofor) kanalizacyjną (sieć wiejska) ,centralne ogrzewanie i c.w.u. na paliwo stałe zlokalizowane w kotłowni (budynek gospodarczy 105) należącej  do dłużnika: Elżbieta Jopek - Błonkowska, położonej: 78-200 Białogard, Żeleźno,  dla której  Sąd Rejonowy w Białogardzie V Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę  wieczystą o numerze KW KO1B/00000490/6
Suma oszacowania wynosi: 167 800,00zł, zaś cena wywołania jest równa 2/3 sumy oszacowania i wynosi:  111 866,67zł.
Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 16 780,00zł. Rękojmia powinna być złożona w gotówce w kasie komornika. Rękojmię można uiścić także na konto  komornika:
Bank Gospodarki Żywnościowej SA 35 20300045 1110 0000 0274 6030
najpóźniej na dzień przed licytacją.
Zgodnie z przepisem art.976 §1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły oraz inne osoby wymienione w tym artykule. W ciągu dwóch ostatnich tygodni przed licytacją  w dni powszednie od godz.10:00  do godz.14:00 wolno  przeglądać w  kancelarii komornika  odpis protokołu oszacowania nieruchomości, operat szacunkowy biegłego sądowego, wypis z rejestru gruntów wraz z mapką z akt postępowania egzekucyjnego.
Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, że wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości  lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w  tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.
Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.
 
 
Komornik Sądowy
mgr. Karol Rudziński
 
 

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok